Zadania Rady Rodziców

Witamy na zakładce Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach. Będziemy się starali umieszczać tutaj wszystkie informacje związane z funkcjonowaniem Rady Rodziców.

Szanowni Państwo,

Pragnę przybliżyć Państwu czym zajmuje się Rada Rodziców w naszej szkole. Corocznie w trybie głosowania z grona rodziców wybierana jest Rada Rodziców w składzie: Przewodniczący, dwóch zastępców Przewodniczącego, Protokolant, księgowy, czterech Skarbników, trzech członków komisji rewizyjnej Członkowie Prezydium. Rada Rodziców jest społecznym organem reprezentującym wszystkich rodziców uczniów szkoły, a jej kadencja trwa jeden rok szkolny. Rada Rodziców współpracuje
z Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną, Samorządem Uczniowskim oraz organizacjami działającymi w szkole.

Celem Rady Rodziców jest reprezentowanie ogółu rodziców szkoły oraz podejmowanie działań zmierzających do doskonalenia statutowej działalności szkoły, a w szczególności wspomagania realizacji celów i jej zadań.

Zajmujemy się również gromadzeniem funduszy z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł dla wspierania działalności szkoły, a także ustalamy zasady użytkowania tych funduszy. Fundusze ze składek wydawane są na podstawie uchwał w trybie głosowania. W każdym roku przygotowywany jest plan wydatków i sprawozdanie finansowe.

Rada Rodziców corocznie wydaje fundusze m.in na:

·         nagrody i dyplomy dla dzieci biorących udział w konkursach

·         bale karnawałowe, andrzejkowe

·         słodycze dla dzieci

·         pomoce dydaktyczne

·         nagrody dla wybitnych uczniów

·         nagrody książkowe dla najlepszych uczniów

·         książki pamiątkowe dla uczniów kończących szkołę

·         wydatki okolicznościowe

·         wspomaganie zawodów sportowych

·         pomoc materialną dla dzieci z najbiedniejszych rodzin,

·         dofinansowanie konkursów i imprez o charakterze ogólnoszkolnym,

·         dofinansowanie kosztów wyjazdów uczniów na olimpiady, konkursy i zawody sportowe oraz inne cele związane
          z reprezentowaniem szkoły na zewnątrz,

·         cele klasowe np. wycieczki, wyjazdy itp. – zgodnie z zasadą proporcjonalności tj. w wysokości 20% dobrowolnych wpłat
          dokonanych przez rodziców danej klasy – raz w roku szkolnym, przy czym rozliczenie wpłat z danej klasy następuje na
          koniec kwietnia danego roku szkolnego,

·         zakup sprzętu gospodarczego, mebli i sprzętu sportowego.

Szanowni Państwo,

Dzięki Waszej pomocy i wsparciu finansowemu, możemy cały czas doskonalić naszą szkołę i uatrakcyjnić proces nauczania naszych dzieci, dlatego zachęcam Państwa do wpłacania składek na fundusz Rady Rodziców i branie czynnego udziału w naszej działalności.